Assistina 301 z zestawem czyszczącym

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1215
 • Producent: W&H
 • Dostępność: Jest  (0 szt.)
 • szt.
 • 5 499,99 zł
Asisstina 301

Prawidłowe czyszczenie i konserwacja olejem serwisowym są warunkiem nienagannego funkcjonowania i długiej żywotności końcówek i powietrznych mikrosilników stomatologicznych.

Zautomatyzowany proces konserwacji odznacza się niewątpliwymi zaletami.                                     Jest prosty, bezpieczny i ekonomiczny.

Asisstina 301

 

Prawidłowe czyszczenie i konserwacja olejem serwisowym są warunkiem nienagannego funkcjonowania i długiej żywotności końcówek i powietrznych mikrosilników stomatologicznych.

Zautomatyzowany proces konserwacji odznacza się niewątpliwymi zaletami. Jest prosty, bezpieczny i ekonomiczny.

Konserwacja instrumentów w urządzeniu Assistina 301 plus znacznie wydłuża ich żywotność, co znacząco obniża koszty serwisu i naprawy.

Urządzenie Assistina wyposażone jest w mechaniczne układy, które podczas procesu konserwacji wprowadzają w ruch elementy obrotowe instrumentu.

Podczas smarowania obracających się elementów ruchomych instrumentu następuje optymalne i równomierne rozprowadzenie oleju.

W wyniku zastosowania takiego procesu smarowania uzyskuje się minimalne tarcie współpracujących elementów mechanicznych instrumentu. Efektem tego jest mniejsze zużycie mechaniczne i dłuższa żywotność instrumentu.

 

 Assistina 301 plus to napędzane powietrzem narzędzie do konserwacji takich instrumentów jak:

 • turbiny,

 • prostnice i kątnice,

 • końcówki chirurgiczne,

 • skalery powietrzne,

 • mikrosilniki powietrzne.


Optymalny system czyszczenia i konserwacji
Urządzenie posiada wszelkie zalety automatycznej konserwacji instrumentów:
czyszczenie i smarowanie części wewnętrznych olejem serwisowym, czyszczenie kanałów wodnych i powietrznych roztworem czyszczącym, przedmuchiwanie sprężonym powietrzem.

Przeprowadzenie konserwacji w urządzeniu Assistina 301 plus powinno nastąpić po wykonaniu dezynfekcji zewnętrznej i wyczyszczeniu instrumentu a przed sterylizacją i/lub przechowywaniem.

Inne zalety
Automatyczne dozowanie zapewnia wprowadzenie optymalnej ilości oleju niezbędnej do właściwego nasmarowania instrumentu. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i efektywne eliminujące nadmierne zużycie oleju serwisowego.Niedrożność kanałów sprayowych, którą powoduje osadzanie się z czasem związków wapnia należy do przeszłości.

Assistina - prawdziwa oszczędność
Oszczędność to atut Assistiny. W porównaniu z innymi sposobami konserwacji - Assistina nie ma sobie równych - i to zarówno przy zakupie jak i w swojej późniejszej eksploatacji.

Stosując to urządzenie można zaoszczędzić ok. 90% kosztów cyklu konserwacji w porównaniu z kosztami powstającymi podczas stosowania oleju w sprayu. Koszt Assistiny amortyzuje się już w pierwszym roku jej stosowania. Kolejne lata eksploatacji to czysty zysk.

Czyszczenie i konserwacja poprzez naciśnięcie przycisku
Wystarczy nacisnąć przycisk aby rozpocząć automatyczny proces konserwacji - czyszczenie wewnętrzne, oliwienie, przedmuchiwanie sprężonym powietrzem. Po upływie 35 sekund instrument jest idealnie zakonserwowany i gotowy do sterylizacji.
 

Czysta sprawa
Assistina nie tylko czyści lecz sama pracuje czysto. Dzięki zastosowaniu napędu powietrznego zbyteczne stają się gazy tłoczące, rozpuszczalniki i pojemniki. Zastosowanie systemu filtrów wraz z pompą ssącą powoduje odprowadzanie na zewnątrz jedynie czystego powietrza.

O światowej renomie
Na całym świecie pracuje już ponad 45.000 urządzeń czyszcząco-konserwujących Assistina. Assistina spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące urządzeń medycznych.